Ploty

Veškeré dřevěné součásti plotu vyrábíme ze suchého řeziva, standardně smrk nebo borovice. Při kompletní dodávce plotu dřevo vždy impregnujeme přípravky proti hnilobě a dřevokaznému hmyzu. Vrchní nátěr je proveden lasurami nebo barvou.
Používáme suché dřevo z důvodu minimální tvarové změny, nehrozí popraskání vysycháním, dobře přijímá ochranné nátěry a lasury. Veškeré hrany plotových dílců jsou opracovány zbroušením nebo ofrézováním. To vše zajistí prodloužení životnosti nátěrů. Na ostré hraně tak zůstane minimální vrstva barvy nebo lasury.


plot Tesařství


Plotové díly:

Můžete si objednat jednotlivé součásti, tj. plaňky a hranoly ze základní nabídky. Vše dodáme na místo určení.

Tvarované plaňky
materiál: smrk

Rovné plaňky
materiál: smrk

Hranoly
rozměry: standardně 60/40, 70/40
popis:
Průřez závisý na délce a zatížení pole. Vrchní hrana je podhoblovaná pro lepší odtok vody z povrchu hranolu. Zakončení hran lze oboustranně připravit pro nasazení na patky (pratle). Při instalaci mezi sloupky pak hrany pratle nejsou viditelné nebo jen minimálně.

Typy povrchových úprav

Nátěry plochy provádíme v základních i míchaných odstínech podle přání zákazníka. Pro povrchovou úpravu se mohou použít bezbarvé nátěry, lasury nebo barvy. Zajistíme také tlakovou inpregnaci.

Tlaková inpregnace

Jistější ochrana dřeva - hospodárná a spolehlivá
Cílem moderní ochrany dřeva je maximální možná ochrana dřeva při minimálním zatížení životního prostředí. Dřevokaznými houbami a dřevokazným hmyzem je nejvíce ohroženo dřevo v trvalém kontaktu s půdou nebo dřevo dlouhodobě vystavené vlivu přírodních podmínek.

Jistou ochranu - bez použití solí chromu, a přesto vysoce účinnou - poskytuje ochranný přípravek na dřevo, aplikovatelný vakuotlakovou impregnací: Wolmanit CX-10.

Lasury

Mění barvu dřeva, ale nezakrývají jeho kresbu.

Barvy

Mění barvu dřeva a zakrývají jeho kresbu.

 
© 2024 Martin Braun, Sylvárov 2501, 544 01 Dvůr Králové nad Labem, Tel:+420 722 945 458, email: m.braun@seznam.cz | webkorec.cz